خانه / آموزش فن بیان / کلمات بیشتر

کلمات بیشتر

کلمات بیشتر

بهترین کار این است که منظورتان را به سرعت و به سادگی بیان کنید. سنگ بناهای همۀ سخنرانی ها کلمات هستند. طرز بیان، انتخاب واژه است. 

آیا نباید از جملات طولانی برای تاثیر گذاشتن در مخاطبان استفاده کنیم؟ اگر از کلمات دشوار زیادی استفاده کنیم، باهوش تر به نظر می رسیم؟

خوب، بی تردید بعضی از این کلمات سنتی جذاب هستند آنها می توانند حتی بهترین طرفداران سبک را مثل یچه ای در یک آبنبات فروشی جذب کنند. کلمات زیاد ، زمان خیلی کم. 

به نمایش گذاشتن دایره لغاتتان وسوسه برانگیز است. اما موضوع شما به عنوان سخنران، انتقال پیام است. کلماتی را انتخاب کنید که به بهتریم صورت منظور شما را برساند. 

وقتی مردم مطلبی را میخوانند، وقت دارند تا کلمات را بخوانند و در مورد آنها فکر کنند. چون گوش دادن یک مهارت شفاهی است، در نتیجه شما باید به جای کلمات مشکل، کلمات آسان را انتخاب کنید. 

درباره‌ی مدیر سایت

سرکار خانم فرزانه سادات معصومیان از سال 1374 تا به امروز در شبکه های مختلفی از جمله رادیو جوان، ایران، پیام، فرهنگ، قرآن، سلامت، شبکه خبر، شبکه چهار، شبکه جام جم و دیگر برنامه های صداوسیما فعالیت داشته است. وی این سایت را با هدف انتقال تجربه خود در عرصه سخنرانی و گویندگی به علاقه مندان راه اندازی کرده است.

حتما ببینید

آموزش فن بیان در تهران

دوره های آموزش حضوری فن بیان و سخنوری استاد فرزانه معصومیان

دوره های آموزش حضوری فن بیان و سخنوری استاد فرزانه معصومیان   آیا در برقرای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *