خانه / آموزش فن بیان / چرا برای سخنرانی در جمع احساس اضطراب می کنم

چرا برای سخنرانی در جمع احساس اضطراب می کنم

چرا برای سخنرانی در جمع احساس اضطراب می کنم

نگرانی ذهنی در مورد ایراد سخنرانی ، با قلمرو می آید . این نگرانی ذهنی بین سخنرانان مبتدی و مجرب مشترک است. حتی ماهرترین سخنران ها هم قبل از یک سخنرانی مهم با موارد اعصاب خرد کن مبارزه می کنند. به عنوان مثال ، در ژاپن برای رفع انتظار عصبی سخنران و برای محدود ساختن طول سخنرانیها ، سخنرانیهای سنتی پس از شام، قبل از صرف شام ایراد می شوند. 

آنچه در عمل باعث این احساس عصبی بودن و اضطراب می شود، بالا رفتن ناگهانی میزان هورمون آدرنالین یا به اصطلاح عارضه ی جنگ یا گریز است. وقتی با موقعیتی تهدیدآمیز مواجه می شویم، مانند زمانی که خودرویی به سرعت به طرفمان می آید، این آدرنالین واکنش های فیزیولوژیکی ما را تحریک می کند تا ما فرصت بیشتری برای دفاع از خودمان یا فرار داشته باشیم. هجوم آدرنالین شیوه ی طبیعت برای کمک به ما در نجات خودمان است. 

به عنوان سخنران، می توانید از آدرنالین به سود خودتان استفاده کنید. برای شروع ، بپذیرید فشار روانی و اضطرابی که شما هنگام مخاطب قرار دادن افراد احساس می کنید، شکلی از انرژی مثبت است. عصبی بودن سلامت نیز هست چون نشان می دهد شما به راستی به انتقال پیامتان اهمیت می دهید. شما برای خوب به نظر رسیدن و خوب شنیده شدن، ارزش قائل هستید، که این خیلی خوب است

درباره‌ی مدیر سایت

سرکار خانم فرزانه سادات معصومیان از سال 1374 تا به امروز در شبکه های مختلفی از جمله رادیو جوان، ایران، پیام، فرهنگ، قرآن، سلامت، شبکه خبر، شبکه چهار، شبکه جام جم و دیگر برنامه های صداوسیما فعالیت داشته است. وی این سایت را با هدف انتقال تجربه خود در عرصه سخنرانی و گویندگی به علاقه مندان راه اندازی کرده است.

حتما ببینید

آموزش فن بیان در تهران

دوره های آموزش حضوری فن بیان و سخنوری استاد فرزانه معصومیان

دوره های آموزش حضوری فن بیان و سخنوری استاد فرزانه معصومیان   آیا در برقرای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *