خانه / آموزش فن بیان / نوشتن نوعی بیان است که به ما در رها شدن از تنهایی و استرس کمک می کند

نوشتن نوعی بیان است که به ما در رها شدن از تنهایی و استرس کمک می کند

محققان علوم پزشکی در دانشگاه هوستون آمریکا اعلام کردند نوشتن ترس ها ، هیجان ها و فواید تشخیص سرطان ، به افراد مبتلا به سرطان سینه کمک می کند شاهد بهبود شرایط جسمی و روحی خود باشند.

نوشتن نوعی بیان است که به ما در رها شدن از تنهایی و استرس کمک می کند

محققان می گویند بهتر است به بیماران مبتلا به سرطان سینه که مراحل اولیه درمان را طی کرده اند ، بیان احساسات از طریق نوشتن ، آموزش داده شود تا بتوانند از این طریق ،‌ روند بهبود خود را تسریع کنند. بیماران سرطانی ،‌همانند افراد جنگ زده هستند که از استرس های پس از حوادث رنج می برند.بیماران سرطانی با مسائلی همچون هیجانات ، احساس فقدان ، افسردگی ، اضطراب و ترس از آینده درمان خود و چگونگی برخورد با آینده روبه رو هستند.

محققان می گویند با آموزش به بیماران مبتلا به سرطان سینه موفق شدند آنها را وادار به بیان احساسات خود کنند و این بیماران یاد گرفتند احساسات خود را سرکوب نکنند و آنها را به نحو مناسب و با روش های روان ، بیان کنند. بر اساس بررسی این محققان ، بیان هیجانات و احساسات در قالب نوشتن متون به مدت بیست تا سی دقیقه در روز ، به بهبود کارکرد دستگاه ایمنی بدن می انجامد و روند بهبود بیماران سرطانی را تسریع می کند.

هنگامی که سلول‌ها توانایی تقسیم و رشد عادی خود را از دست می ‌دهند این موضوع منجر به تسخیر، تخریب و فاسد شدن بافت‌های سالم می ‌شود و در نهایت ، سرطان ایجاد خواهد شد.بیش از یکصد نوع سرطان شناسایی شده است و این سرطان ها در هر قسمتی از بدن می تواند تظاهر پیدا کنند.

درباره‌ی مدیر سایت

سرکار خانم فرزانه سادات معصومیان از سال 1374 تا به امروز در شبکه های مختلفی از جمله رادیو جوان، ایران، پیام، فرهنگ، قرآن، سلامت، شبکه خبر، شبکه چهار، شبکه جام جم و دیگر برنامه های صداوسیما فعالیت داشته است. وی این سایت را با هدف انتقال تجربه خود در عرصه سخنرانی و گویندگی به علاقه مندان راه اندازی کرده است.

حتما ببینید

آموزش فن بیان در تهران

دوره های آموزش حضوری فن بیان و سخنوری استاد فرزانه معصومیان

دوره های آموزش حضوری فن بیان و سخنوری استاد فرزانه معصومیان   آیا در برقرای …

یک نظر

  1. باسلام 

    من تشکر میکنم از برنامه ها ومطالب ومقاله های شما خیلی عالی هستید وخیلی مفید

    من دوست دارم این موضوع فن بیانو ولی در پیگیری و عملکرد صد در صد تنبلی میکنم

    دوست دارم منو راهنمایی کنید ترسهام واسترسهام زیاد لطفا راهنماییم کنید دوست دارمدر همایش سخنرانی خانم معصومیان شرکت کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *