خانه / آموزش فن بیان / قاعده ی بیست دقیقه

قاعده ی بیست دقیقه

قاعده ی بیست دقیقه

بیست دقیقه معیاری خوب برای سخنرانی متوسط در موقعیتی معمولی است. البته استثنائاتی وجود دارد. به طور قطع سخنرانی در جشن ازدواج باید بسیار بسیار کوتاه تر باشد در حالی که ایراد خطابه در کنوانسیونی ملی به احتمال زیاد طولانی تر خواهد بود( به ویژه اگر به عنوان سازنده ی شغل خود از آن استفاده می کنید، همانطور که بیل کلینتون در سال ۱۹۹۸ انجام داد. ) کلینتون به شدت بابت سخنرانی اش مورد انتقاد قرار گرفت. 

بیست دقیقه هم برای شما و هم برای مخاطب خوب است. البته اگر به زمان بیشتری برای بیان مطلبتان نیاز دارید، نگران گرفتن وقت بیشتر نباشید. فقط مطمئن شوید که به راستی به این وقت اضافه نیاز دارید. 

به خاطر داشته باشید مهم نیست که سخنرانی تان چقدر خوب است، مهم نیست که چقدر خوب صحبت می کنید، مردم از نشستن روی صندلی سخت چوبی و گوش دادن و گوش دادن و گوش دادن خسته می شوند. 

درباره‌ی مدیر سایت

سرکار خانم فرزانه سادات معصومیان از سال 1374 تا به امروز در شبکه های مختلفی از جمله رادیو جوان، ایران، پیام، فرهنگ، قرآن، سلامت، شبکه خبر، شبکه چهار، شبکه جام جم و دیگر برنامه های صداوسیما فعالیت داشته است. وی این سایت را با هدف انتقال تجربه خود در عرصه سخنرانی و گویندگی به علاقه مندان راه اندازی کرده است.

حتما ببینید

فیلم آموزشی چطور یک فروشنده تلفتی موفق باشیم و از این راه درآمدی عالی داشته باشیم

فیلم آموزشی چطور یک فروشنده تلفتی موفق باشیم و از این راه درآمدی عالی داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *