خانه / آموزش فن بیان / ارتباط سونا با آلزایمر !

ارتباط سونا با آلزایمر !

 

پژوهشگران فنلاندی با توجه به رشد بیماری زوال عقل در جمعیت رو به پیری در کشورهای اروپایی، حمام بخار را موثرترین درمان پیشگیری از الزایمر توصیه می کنند.

براساس تازه ترین یافته های علمی درفنلاند، مردانی که در هفته چند مرتبه از حمام بخار استفاده می کنند کمتر دچار ابتلا به بیماری های حافظه شامل جنون فکری می شوند.

 یافته های علمی دانشگاه شرقی فنلاند در طول پژوهش های ۲۰ سال گذشته که بر روی بیش از ۲ هزار نفر از ساکنان اینگونه مناطق انجام شده است نشان می دهد، کسانی که به طور مداوم حمام سونا می روند ۶۶ درصد کمتر از دیگرانی که هفته ای یک مرتبه به حمام بخار می روند دچار اختلالات حافظه و ذهنی خواهند شد.

براساس تازه ترین خبرها، همچنین افرادی که به طور مرتب سونا می روند به طور چشمگیری دچار کاهش ابتلا به بیماری های قلبی می شوند.

پروفسور جاری روکانن که سرپرست مطالعات علمی اخیر را برعهده دارد معتقد است زنان به طور بالقوه در مقایسه با مردان بیشتر از فواید و نتایج مثبت سونا بهره مند می شوند.

لوکانن بااشاره به پژوهش ها و مطالعات علمی ناکافی در این باره، اما همچنان بر کاربرد استفاده از سونا برای حفاظت از حافظه و قلب تاکید می کند.

این پژوهشگر فنلاندی تصریح کرد، اسناد و آزمایش های گوناگونی نشان می دهد استفاده از سونا به صورت مکرر سبب کاهش فشار خون و در نتیجه کاهش بیماری های قلبی عروقی را در پی خواهد داشت.

وی افزود، همگان می دانند بیماری های قلبی عروقی بر کارکرد فعالیت های ذهنی افراد تاثیرات منفی بر جا می گذارد، از اینرو، احساس آرامش و راحتی که حمام سونا به افراد می دهد می تواند در کارکرد صحیح و مناسب فعالیت های ذهنی و همچنین قلبی کارساز و تاثیر گذار باشد.

درباره‌ی مدیر سایت

سرکار خانم فرزانه سادات معصومیان از سال 1374 تا به امروز در شبکه های مختلفی از جمله رادیو جوان، ایران، پیام، فرهنگ، قرآن، سلامت، شبکه خبر، شبکه چهار، شبکه جام جم و دیگر برنامه های صداوسیما فعالیت داشته است. وی این سایت را با هدف انتقال تجربه خود در عرصه سخنرانی و گویندگی به علاقه مندان راه اندازی کرده است.

حتما ببینید

آموزش فن بیان و سخنوری فرزانه معصومیان

جلسه پایانی دوره آموزش فن بیان و سخنوری ویژه روز های جمعه، دی‌ماه ۹۶ برگزار شد

جلسه پایانی دوره آموزش فن بیان و سخنوری ویژه روز های جمعه، دی‌ماه ۹۶ برگزار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *